Czego warto nauczyć się od Norwegów?

Norwegowie są dość ciekawym narodem, który, tak jak i każdy inny, ma swoje wady i zalety. W tym wpisie nie będę skupiać się jednak na tym, co w Norwegach jest fajne, a co fajne nie jest. Opowiem Wam natomiast o tym, czego warto nauczyć się od Norwegów, a konkretniej, czego my, Polacy, moglibyśmy się od nich nauczyć.

Od razu jednak zaznaczę – wszystko, co przeczytacie w tym wpisie jest wynikiem moich obserwacji, które poczyniłam przez dwa lata mieszkania w Norwegii. Nie chcę generalizować, być może nie we wszystkim mam rację, być może wkrótce zmienię zdanie i uznam, że to, co dzisiaj mi się u Norwegów podoba, wcale fajne nie jest. W tym momencie uważam jednak, że jest sporo rzeczy, których warto nauczyć się od Norwegów i właśnie o nich chcę Wam opowiedzieć.

Czego warto nauczyć się od Norwegów?

Jeśli chcecie wiedzieć, czego warto nauczyć się od Norwegów, zapraszam Was do obejrzenia nowego filmu na moim kanale na Youtube. Nagrywałam go wczoraj, w pięknych okolicznościach przyrody, nad rzeką Oselva, której szum możecie usłyszeć w tle. A oglądając film do końca i bacznie śledząc to, co się dzieje wokół mnie, zobaczycie też ludzi chodzących po niebie (prawie!).

To, o czym opowiadam i co uważam za warte naśladowania, to m.in. szacunek i miłość do natury, który przejawia się w ilości czasu spędzanego na świeżym powietrzu i ogromnej pasji do aktywności fizycznej, szacunek do tradycji i duma z bycia Norwegiem, szacunek dla inności, wysoka kultura jazdy, umiejętność odpoczywania i celebrowania czasu wolnego oraz słynne slow life i hygge, które w Norwegii określa się koselig.

Mam nadzieję, że ten temat Was zainteresuje, dlatego nie przedłużając, zapraszam na Youtube i czekam na Wasze komentarze odnośnie tego, o czym opowiadam. Czy Wy też uważacie, że mamy czego uczyć się od Norwegów?

Koniecznie mi o tym napiszcie, a po obejrzeniu filmu podnieście kciuk w górę i dodajcie mój kanał do subskrybowanych. Będzie mi z tego powodu bardzo, bardzo miło ♥

Przyjemnego oglądania 🙂

Olga

Cześć! Nazywam się Olga Pietraszewska i jestem autorką tego bloga. Interesuję się wszystkim, co jest związane z szeroko pojętą tematyką zdrowego stylu życia oraz naturalną pielęgnacją, której od kilku lat jestem wielką pasjonatką. Na blogu dzielę się swoją wiedzą i doświadczeniami związanymi z tą tematyką, chcąc w ten sposób zainspirować swoich czytelników do wprowadzenia zmian w ich życiu oraz trochę tę drogę ułatwić. Przy okazji staram się też stworzyć w tym miejscu przyjazną i miłą atmosferę, tak, żeby blog Make Happy Day był tym, na który chce się wracać.

Może Ci się spodobać

Geiranger i Geirangerfjord – przepis na udany weekend nad fiordami

Gozo – najpiękniejsza wyspa Archipelagu Maltańskiego

Norweskie pudełko wyprawkowe

Babypakker – norweska wyprawka dla noworodka

Podsumowanie miesiąca: listopad i grudzień 2019

3 thoughts on “Czego warto nauczyć się od Norwegów?”

  1. Świetnie się Ciebie ogląda i słucha! Myślę, że wszystkich tych rzeczy powinniśmy się nauczyć od Norwegów. Jeśli chodzi o kulturę jazdy, dumę z własnego kraju czy luz i dystans do siebie to podobnie jest w Stanach. Tam również podoba mi się to, że nikt nie zwraca uwagi na to jak jesteś ubrana, że wszyscy są dla siebie mili i życzliwi, a panie w sklepach na kasie oprócz tego, że się nie spieszą to jeszcze porozmawiają z Tobą, pożartują i życzą miłego dnia. U nas w tej kwestii coś zaczyna się ruszać, ale jeszcze długa droga przed nami do takiej kultury.

  2. Brytyjczycy podobni są pod kątem tolerancji do Norwegów. To ich niezwracanie uwagi na to jak ktoś jest ubrany, co ma na włosach, jakie buty nosi i czy w ogóle ja ma daje tyleeee swobody. Piżamy to też tu norma. W dużych supermarketach Panie na kasie też się nie spieszą, ludzie bardziej. Natomiast Lidl to oddzielna historia. Nie wiem czy wiesz Olga ale kiedyś mieszkałam w Norwegii 4 miesiące podczas studiów:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close