Gry i zabawki edukacyjne, które uczą, bawią i zbliżają

Zabawki i gry edukacyjne to świetny sposób na aktywne spędzanie czasu z dzieckiem, rozbudzanie jego wyobraźni i wspólne poznawanie świata. Przydają się szczególnie późną jesienią i zimą, gdy pogoda wyjątkowo zniechęca do spacerowania i zabawy na zewnątrz, a znudzone dziecko nie może znaleźć sobie zajęcia w domu.

Zabawa z kilkuletnim dzieckiem to prawdziwy test kreatywności dla rodziców. Bo o ile maluszka łatwo zająć chociażby pustą butelką po wodzie, to ze starszakiem już tak lekko nie jest. Nie chcę, nudzę się, znowu to samo, wolę pograć na tablecie…idę o zakład, że każdy rodzic 5,6 albo 7-letniej pociechy słyszał te słowa wiele razy. Ja też. Nie daję jednak za wygraną i wspólnie z mężem, chcąc być odpowiedzialnymi, a przy tym fajnymi rodzicami, wymyślamy zabawy, które uczą, bawią i zbliżają. A przy okazji wyganiają nudę z naszego domu.

Gry do zabawy, które uczą, bawią i zbliżają

Kreatywność kreatywnością, ale czasami tym, co przydaje się najbardziej i ratuje z opresji znudzone dziecko i jego rodziców są gry i zabawy edukacyjne. W naszym domu, obok książek, które nasza córka uwielbia i od pewnego czasu czyta samodzielnie, gry zajmują dość istotne miejsce. Planszowe, edukacyjne, ruchowe, obrazkowe – bez względu na rodzaj, potrafią wciągnąć nas wszystkich na wiele godzin. I poza tym, że zabijają nudę i angażują do zabawy całą rodzinę, mają też wiele innych zalet. Uczą rywalizacji, rozwijają kreatywność i logiczne myślenie, pomagają poszerzać wiedzę o świecie i zdobywać nowe umiejętności.  Uczą też współpracy, odkrywają talenty, rozbudzają ciekawość i wzmacniają bliskość na linii dziecko-rodzic.

„Wielka Szkoła Aktorska” – test wiedzy dla całej rodziny

Naszym najnowszym odkryciem jest gra z serii „I’m genius! Wielka szkoła aktorska” wyd. Lisciani. Oryginalna, przezabawna i będąca prawdziwym testem wiedzy dla rodziców!

Gra zawiera ponad 300 kart z pytaniami z różnych kategorii i o różnych stopniach trudności. Pytania są naprawdę różne i zawierają się w takich kategoriach jak: historia i ważne postacie, zwierzęta i natura, okrycia i wynalazki, pamięć i uwaga. Poza udzielaniem odpowiedzi na wylosowane pytania, gra zawiera też karty z wyzwaniami, które są testem umiejętności aktorskich i w przezabawny sposób urozmaicają burzę mózgów, która towarzyszy nam podczas całej gry.

Gra przeznaczona jest dla dzieci w wieku szkolnym, od 6 do 12 lat. Jej wartości edukacyjne to – poza rozwijaniem umiejętności współpracy i gry zespołowej (w „Wielką Szkołę Aktorską” najlepiej grać w 2-osobowych drużynach) – rozbudzanie kreatywności i wyobraźni, ćwiczenie logicznego myślenia i liczenia w pamięci, nauka zaangażowania i uczciwego przestrzegania zasad oraz ogromna dawka wiedzy o współczesnym świecie, historii, przyrodzie, technologii, zwierzętach, znanych postaciach historycznych.

Poziom gry dostosowany jest do programu nauczania w szkole podstawowej, ale nie będę ukrywać, że odpowiedź na wiele pytań mi samej sprawiła trudność. Na szczęście błędna odpowiedź nie powoduje wykluczenia z gry i udziału w dalszej zabawie.

Wspólne odkrywanie talentów i świetna zabawa

„Wielka Szkoła Aktorska” przypadła nam wszystkim do gustu i czeka nas wiele wspólnych wieczorów, podczas których będziemy odkrywać kolejne karty, dowiadywać się ciekawostek z życia Leonardo da Vinci i Fridy Kahlo, podziwiać 7 cudów świata i poznawać zwyczaje dzikich zwierząt.

Gry i zabawki edukacyjne Lisciani to idealny prezent na święta dla dzieci odpowiedzialnych rodziców. Są pięknie wydane i dobrze opracowane, angażujące i mające ogromne wartości edukacyjne. Gdyby „Wielka Szkoła Aktorska” nie trafiła do naszego domu wcześniej, nie musiałabym już myśleć, co kupić Lenie na gwiazdkę. Ale jeśli Wy jesteście właśnie na etapie poszukiwania świątecznych upominków dla swoich pociech, albo dzieci, które macie w bliskiej rodzinie, polecam zapoznać się z ofertą Lisciani – dobra zabawa i emocje gwarantowane!

 

Lubicie gry i zabawy edukacyjne? Kto w Waszej rodzinie i wśród Waszych bliskich jest ich największym fanem? I jakie gry lubicie najbardziej? Koniecznie mi o tym napiszcie! 

 

Tekst powstał przy współpracy z firmą Lisciani.

Olga

Cześć! Nazywam się Olga Pietraszewska i jestem autorką tego bloga. Interesuję się wszystkim, co jest związane z szeroko pojętą tematyką zdrowego stylu życia oraz naturalną pielęgnacją, której od kilku lat jestem wielką pasjonatką. Na blogu dzielę się swoją wiedzą i doświadczeniami związanymi z tą tematyką, chcąc w ten sposób zainspirować swoich czytelników do wprowadzenia zmian w ich życiu oraz trochę tę drogę ułatwić. Przy okazji staram się też stworzyć w tym miejscu przyjazną i miłą atmosferę, tak, żeby blog Make Happy Day był tym, na który chce się wracać.

Może Ci się spodobać

Hej Mazury! Weekend w sercu Mazur – Ruciane-Nida, Ukta, Mikołajki, Kadzidłowo, Pranie

Segregacja śmieci w mieszkaniu. Jak idea zero waste pomaga w utrzymaniu porządku w domu?

Wakacyjna apteczka

Wakacyjna apteczka – co do niej zapakować? Praktyczna lista do pobrania

Malta na własną rękę – ceny, wskazówki i informacje praktyczne

1 thought on “Gry i zabawki edukacyjne, które uczą, bawią i zbliżają”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close