baby shower impreza dla przyszłej mamy

Moje pierwsze baby shower – relacja

Baby shower to impreza organizowana dla przyszłej mamy i jej nienarodzonego jeszcze dziecka przez najbliższe koleżanki i przyjaciółki. Jest to przemiła okazja do spotkania, podczas którego obdarowuje się dzidziusia i jego mamę prezentami i spędza czas w kobiecym gronie. Kilka miesięcy temu po raz pierwszy wzięłam udział w takiej imprezie, a wczoraj natomiast spotkała mnie wyjątkowa niespodzianka –  baby shower, przygotowane specjalnie dla mnie!

Przyjęcie, które powinna mieć każda przyszła mama

Baby shower, czyli w dosłownym tłumaczeniu “dziecięcy prysznic” to przyjęcie wprawiane dla przyszłej mamy i jej maluszka w ostatnich tygodniach ciąży. Zwyczaj ten jest bardzo popularny w Stanach Zjednoczonych i coraz częściej takie przyjęcia robi się również w Polsce.

Ideą baby shower jest przyjęcie-niespodzianka, podczas którego przyszła mama otrzymuje prezenty dla siebie i maleństwa i spędza czas w kobiecym gronie. Nieodłącznym elementem takiego spotkania jest pięknie nakryty stół ze smacznymi, zdrowymi i kolorowymi przekąskami, bezalkoholowe drinki i szampan oraz… tort z pieluszek. Jednym z elementów baby shower są też różnego rodzaju zabawy i konkursy oraz typowo babskie rozmowy, krążące najczęściej wokół tematów związanych z macierzyństwem.

Zorganizowanie takiego spotkania to świetny pomysł z kilku powodów. Po pierwsze – przyszła mama może poczuć, że ma wokół siebie silne, kobiece wsparcie i chociaż na chwilę oderwać swoje myśli od stresu związanego z nadchodzącym porodem. Po drugie – jest to doskonały czas do wręczenia prezentów dla maluszka i jego mamy, które uzupełnią wyprawkę, którą prawdopodobnie przyszła mama właśnie kompletuje. Jest to też oczywiście świetna okazja do tego, aby się spotkać w większym gronie jeszcze w momencie, gdy kobieta, która lada moment zostanie mamą, ma siłę na spotkania towarzyskie.

Moje pierwsze baby shower

Gdy byłam w pierwszej ciąży o baby shower w Polsce jeszcze prawie nikt nie słyszał. W drugiej ciąży przeprowadziłam się do Norwegii i zostałam mamą jeszcze zanim nawiązałam kontakty towarzyskie. Wczorajsze baby shower było więc moim pierwszym, a raczej pierwszym baby shower przygotowanym właśnie dla mnie. I była to naprawdę fantastyczna niespodzianka, której się nie spodziewałam! Dziewczyny fajnie to wszystko zaplanowały, umawiając się ze mną na kawę w domu jednej z nich. Dopiero będąc na miejscu i to nie od razu, zorientowałam się, że to nie jest zwykła kawa 🙂

Zobaczcie, jak pięknie to wszystko zaplanowały i przygotowały:

Baby shower - impreza którą powinna mieć każda przyszła mama

Był tort pieluszkowy i prezenty dla maleństwa, które idealnie trafiły w mój gust.

baby shower przyjęcie niespodzianka dla przyszłej mamy

Były pyszne, kolorowe i zdrowe przekąski…

baby shower impreza dla przyszłej mamy

…i szampan, oczywiście bezalkoholowy.

baby shower impreza dla przyszłej mamy

baby shower impreza dla przyszłej mamy

baby shower impreza dla przyszłej mamy

Muszę przyznać, że byłam naprawdę wzruszona! I muszę przyznać, że dla takiego wydarzenia, jakim było wczorajsze baby shower, warto było zajść po raz trzeci w ciążę 🙂

Baby shower – robić czy nie?

Jeśli zastanawiacie się, czy warto brać się za organizowanie takiej imprezy dla siostry, koleżanki, czy przyjaciółki moja odpowiedź brzmi TAK! Baby shower to naprawdę fajna inicjatywa i jestem pewna, że każda przyszła mama, nawet ta najbardziej przesądna, będzie zachwycona tym, że o niej pomyślałyście i mogła uczestniczyć w przyjęciu, które ktoś zorganizował właśnie z myślą o niej i jej maluszku. Takie przyjęcie może być też alternatywą dla tradycyjnych odwietek, na które młodzi rodzice nie zawsze mają siłę, chęci i czas. A otrzymane prezenty, zwłaszcza te bardzo przemyślane i trafione, będą idealnym uzupełnieniem wyprawki, którą przygotowuje się jeszcze zanim dziecko pojawi się na świecie.

Przeczytaj: Wyprawka niemowlęca w stylu zero waste

Brałyście już udział w baby shower? Co myślcie o takiej imprezie-niespodziance dla przyszłej mamy? 

Olga

Cześć! Nazywam się Olga Pietraszewska i jestem autorką tego bloga. Interesuję się wszystkim, co jest związane z szeroko pojętą tematyką zdrowego stylu życia oraz naturalną pielęgnacją, której od kilku lat jestem wielką pasjonatką. Na blogu dzielę się swoją wiedzą i doświadczeniami związanymi z tą tematyką, chcąc w ten sposób zainspirować swoich czytelników do wprowadzenia zmian w ich życiu oraz trochę tę drogę ułatwić. Przy okazji staram się też stworzyć w tym miejscu przyjazną i miłą atmosferę, tak, żeby blog Make Happy Day był tym, na który chce się wracać.

Może Ci się spodobać

Cukrzyca ciążowa rozmowa o cukrzycy z dietetyczką

Cukrzyca ciążowa – przyczyny, diagnostyka, leczenie. Rozmowa z dietetyczką Kamilą Wrzesińską

Wyprawka dla noworodka - co kupić?

Wyprawka dla noworodka – nasze wybory

Gozo – najpiękniejsza wyspa Archipelagu Maltańskiego

Podsumowanie miesiąca: listopad i grudzień 2019

2 thoughts on “Moje pierwsze baby shower – relacja”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close