Najpiękniejsze pola lawendy w Polsce

Całkiem niedawno przeczytałam gdzieś, że Polska to taka mała Prowansja. Wszystko to za sprawą pól i plantacji lawendy, których w naszym kraju pojawia się coraz więcej. Są to miejsca wyjątkowe, prowadzone przez ludzi z prawdziwą pasją i zachęcające do tego, by wyrwać się z miasta, odetchnąć, zwolnić i dać się ukoić pięknej i niezwykle aromatycznej lawendzie. Jeśli tak, jak ja, jesteście miłośniczkami lawendy, zobaczcie, gdzie w Polsce można ją podziwiać i na które pola lawendy warto się wybrać.

Ten wpis jest uzupełnieniem wpisu o właściwościach i zastosowaniu lawendy w pielęgnacji, domowej apteczce i kuchni. Jeśli jeszcze go nie czytałyście, to bardzo polecam nadrobić zaległości. Wpis znajdziecie tutaj:

Lawenda – właściwości zdrowotne i kosmetyczne + kilka nietypowych pomysłów na zastosowanie lawendy

Pola lawendy w Polsce

A już teraz zabieram Was na przepiękne pola lawendy w Polsce, których jest więcej, niż przed przygotowaniem tego wpisu się spodziewałam. Wszystkie informacje dotyczące dojazdów na pole, godzin otwarcia itd. oraz oferty warsztatowej znajdziecie w załączonych linkach.

Lawendowe Pole w Nowym Kawkowie

Jeśli się nie mylę, to Lawendowe Pole na Warmii, w Nowym Kawkowie, jest pierwszym lawendowym polem założonym w Polsce. Przyjeżdżając tu koniecznie trzeba odwiedzić Lawendowe Muzeum Żywe oraz wziąć udział w warsztatach kosmetycznych i zielarskich. A chcąc zostać na dłużej warto skorzystać z oferty gospodarstwa agroturystycznego.

Lawendowe Pole -> strona www | strona na Facebooku 

Dworzysk – pole lawendy na Podlasiu

O Dworzysku i kosmetykach z Dworzyska pisałam na blogu już w zeszłym roku. Tekst znajdziecie tutaj: Kosmetyki naturalne z serca Podlasia

Dworzysk to pierwsze na Podlasiu pole lawendy prowadzone przez Ulę i Grzegorza, małżeństwo, które kilka lat temu postanowiło porzucić życie w mieście i stworzyło to wyjątkowe miejsce gdzieś na skraju Puszczy Knyszyńskiej. W Dworzysku lawendę można podziwiać w każdy weekend, podczas trwającego Lata z Lawendą. Poza zwiedzaniem pola, na miejscu można wziąć też udział w warsztatach i zrobić lawendowe zakupy.

Dworzysk – pole lawendy na Podlasiu -> fanpage na Facebooku

Lisie Pole w centralnej Polsce

Na Lisim Polu, które znajduje się w województwie łódzkim, we wsi Bieniądzice nieopodal Wielunia lawendę uprawia się od 2013 roku. W tym roku pole jest jednak nieczynne.

Lisie Pole – plantacja lawendy we wsi Bieniądzice nieopodal Wielunia -> strona www | fanpage na Facebooku

Lawendowe Zdroje w Wielkopolsce

Lawendowe Zdroje to jedna z największych polskich plantacji lawendy. Znajduje się w Pakszynie niedaleko Czerniejewa w Wielkopolsce. Pola można odwiedzać przez cały sezon kwitnienia lawendy. Jest to wyjątkowe miejsce na piękne sesje fotograficzne.

Lawendowe Zdroje – plantacja lawendy niedaleko Czerniejewa w Wielkopolsce -> strona www | fanpage na Facebooku

Ogród Pełen Lawendy w Małopolsce

Kolejne piękne pole lawendy to Ogród Pełen Lawendy w Małopolsce. Pole znajduje się w Ostrowie niedaleko Krakowa. Lawendę można podziwiać tam codziennie, wstęp kosztuje 5 zł. Niestety w tym roku sezon już się skończył.

Ogród Pełen Lawendy w Ostrowie k. Krakowa -> fanpage na Facebooku

Przystanek Lawenda na Mazowszu

Przystanek Lawendy to wyjątkowe miejsce. Można podziwiać tu różne gatunki i odmiany lawendy, różniące się zarówno pokrojem, kolorem jak i zastosowaniem. Na miejscu jest też pracownia z lawendowym rękodziełem, w której można kupić m.in. olejek lawendowy destylowany z lawendy rosnącej na polu. Dla zwiedzających są organizowane pokazy destylacji odbywające się najczęściej w soboty.

Przystanek Lawenda – plantacja lawendy na Mazowszu -> strona www | fanpage na Facebooku

Lawendowy Ląd nad Wartą

Lawendowy Ląd to plantacja lawendy znajdująca się w malutkiej wsi Ląd, w Dolinie Środkowej Warty, we wschodniej Wielkopolsce.  Plantację prowadzi zakochana w lawendzie p. Małgosia wraz z mężem. Na miejscu można podziwiać nie tylko lawendę, ale też przepiękne, lawendowe rękodzieło.

Lawendowy Ląd -> strona www | fanpage na Facebooku

Lawenda na Uboczu

Lawenda na Uboczu to przepiękne pole lawendy w miejscowości Ubocze na Dolnym Śląsku. Jeśli jesteście z tych okolic i macie ochotę na trochę prowansalskich klimatów i spędzenie czasu w wyjątkowym miejscu, koniecznie tam zajrzyjcie. Na miejscu można kupić woreczki zapachowe, wianki różnego rodzaju, poduszeczki relaksacyjne, olejki zapachowe, mydełka i inne lawendowe cuda.

Lawenda na Uboczu -> strona www | fanpage na Facebooku

Lovenda Kujawska

Lovenda Kujawska w miejscowości Leszcze k. Złotnik Kujawskich to największe pole lawendy na Kujawach i gospodarstwo agroturystyczne. Lawendę można podziwiać tu codziennie, z wyjątkiem poniedziałku. Wstęp na pole jest bezpłatny. Na miejscu można wziąć też udział w warsztatach i piknikach rodzinnych, skosztować lawendowych smakołyków w kawiarence i zrobić zakupy w lawendowym sklepiku.

Lovenda Kujawska -> strona www | fanpage na Facebooku

Siedlisko Lawendy na Lubelszczyźnie

Siedlisko znajduje się w miejscowości Siedliszcze. Panuje tam domowa, bardzo ciepła i swojska atmosfera. Po spacerze wśród pięknej lawendy warto przysiąść jeszcze na chwilę i napawać się cudownym klimatem tam panujący. A do domu warto zabrać sprzedawane na miejscu woreczki z suszem lawendowym, wianki i piękne bukiety.

Siedlisko Lawendy -> fanpage na Facebooku 

Lawendowa Osada na Pomorzu

Lawendowa Osada w miejscowości Przywidz na Pomorzu jest ekologicznym gospodarstwem agroturystycznym. Lawendę uprawia się tu bez dodatku sztucznych nawozów i pestycydów. Pola lawendy nie są ogólnodostępne – chcąc odwiedzić gospodarstwo należy wcześniej skontaktować się z właścicielami, najlepiej telefonicznie.
Lawendowa Osada -> strona www | fanpage na Facebooku 

Lawendowa Barć pod Lasem

Lawendowa Barć w miejscowości Chajczyny (woj. łódzkie) to miejsce dla miłośników pszczół, lawendy i jogi. W sezonie kwitnienia lawendy na terenie Lawendowej odbywają się warsztaty jogi i warsztaty plastyczne. Na farmie znajduje się ponad 1000 krzaków lawendy i pasieka oparta o ścianę lasu.

Lawendowa Barć pod Lasem -> fanpage na Facebooku

Lawendowy Świat na Dolnym Śląsku

Lawendowy Świat to niewielka plantacja lawendy w Morzęcinie Wielkim gm. Oborniki Śląskie ok. 30 km od Wrocławia. Można tu przyjechać po wcześniejszym kontakcie telefonicznym.

Lawendowy Świat -> strona www | fanpage na Facebooku

Lawenda pod Trójką – Plantacja Lawendy Grębocin

Plantacja lawendy w Grębocinie nieopodal Torunia proponuje udział w warsztatach, podczas których można upleść sobie piękny, lawendowy wianek. Na miejscu można też oczywiście pospacerować i pozachwycać pięknem lawendy i jej wspaniałym aromatem.

Lawenda pod Trójką -> strona www | fanpage na Facebooku 

Lawenda pod Skowronkami na Mazowszu

Lawenda pod Skowronkami to lawendowe pole pod Mszczonowem, na skraju Puszczy Bolimowskiej, 50 km na południe od Warszawy. Uprawia się tam lawendę i zioła przyprawowe.
Lawenda pod Skowronkami -> fanpage na Facebooku 

Lawendowe Wzgórze

Lawendowe Wzgórze to przepiękne miejsce na sesje fotograficzne i podziwianie kwitnącej lawendy. Pole znajduje się w miejscowości Kolonia Kiełczewice Dolne.

Lawendowe Wzgórze -> fanpage na Facebooku

Lavendlove na Mazowszu

Plantancja Lavendlove została założona w 2016 roku i dzięki ciężkiej pracy jej właścicieli pozwala cieszyć się dzisiaj pięknem lawendy w bardzo klimatycznym, sielskim i wyjątkowym miejscu w małej wsi na Mazowszu.

Lavendlove -> fanpage na Facebooku 

Coś czuję, że po obejrzeniu tych wszystkich pięknych zdjęć liczba miłośniczek lawendy w Polsce wzrośnie. Koniecznie sprawdźcie, które z tych miejsc jest w Waszej okolicy, a wybierając się tam dajcie mi znać, jak udał się wyjazd. Tylko pamiętajcie, że sezon na lawendę, ze względu na lato trwające już od maja, w wielu miejscach już się skończył, albo właśnie kończy. 

A może byłyście już na którymś z tych pięknych pól lawendy? Jeśli tak, to koniecznie podzielcie się wrażeniami i dajcie znać innym czytelniczkom bloga, czy i dlaczego warto tam pojechać. 

Olga

Cześć! Nazywam się Olga Pietraszewska i jestem autorką tego bloga. Interesuję się wszystkim, co jest związane z szeroko pojętą tematyką zdrowego stylu życia oraz naturalną pielęgnacją, której od kilku lat jestem wielką pasjonatką. Na blogu dzielę się swoją wiedzą i doświadczeniami związanymi z tą tematyką, chcąc w ten sposób zainspirować swoich czytelników do wprowadzenia zmian w ich życiu oraz trochę tę drogę ułatwić. Przy okazji staram się też stworzyć w tym miejscu przyjazną i miłą atmosferę, tak, żeby blog Make Happy Day był tym, na który chce się wracać.

Może Ci się spodobać

Gozo – najpiękniejsza wyspa Archipelagu Maltańskiego

Podsumowanie miesiąca: listopad i grudzień 2019

baby shower impreza dla przyszłej mamy

Moje pierwsze baby shower – relacja

Prezentownik 2019

Katalog prezentów świątecznych 2019

9 thoughts on “Najpiękniejsze pola lawendy w Polsce”

  1. Jak tam pięknie! Słyszałam o tym miejscu i bardzo chciałam się tam wybrać na zdjęcia, ale jakoś nie po drodze mi w tamte kierunki.
    Pięknych miejsc w Polsce jest mnóstwo i fajnie odkrywać te miejsca z blogerkami takimi jak Ty <3

  2. Ja jestem zakochana w naszym warmińskim Lawendowym Polu. Uwielbiam tam wracać. Jest tam coś niesamowitego w powietrzu i za każdym razem od pierwszych chwil w Nowym Kawkowie oddycham ze spokojem. 😍🙂

    Śmiem twierdzić, że to jedno z piękniejszych miejsc w okolicach Olsztyna. 😊

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close