Polskie podcasty o ekologii i zero waste

Uwielbiam podcasty i słucham ich przy każdej możliwej okazji! Na siłowni, spacerze, w podróży – podcasty towarzyszą mi dosłownie wszędzie! Zdobywam dzięki nim nową wiedzę, zyskuję mnóstwo inspiracji, poznaję ciekawych ludzi. Ostatnio moje serce podbiły polskie podcasty o ekologii i zero waste – tematach szalenie ważnych i bardzo mi bliskich. Jeśli jeszcze ich nie znacie, koniecznie musicie nadrobić zaległości!

Podcasty o ekologii i zero waste to nadal nisza w polskim podcastingu. Mam jednak nadzieję, że trend na podcasty w szeroko pojętej zielonej tematyce będzie się rozwijał i wkrótce pojawią się kolejne, ciekawe programy. Sama marzę o własnym podcaście, który poruszałby tematy związane z ekologią, zero waste, naturalną pielęgnacją i życiem blisko natury. Niestety nie mam możliwości, by taki podcast stworzyć, dlatego od kilku lat odkładam nagranie własnego podcastu na dalszy plan.

Polskie podcasty o ekologii i zero waste, które warto znać

Dzisiaj chciałabym zaprezentować Wam polskie podcasty o ekologii i zero waste. Prowadzone przez wyjątkowe kobiety, poruszające bardzo ważne tematy, obfitujące w interesujące rozmowy z wyjątkowymi gośćmi. To, co w nich znajdziecie, to mnóstwo wiedzy merytorycznej, inspirujących rozmów, odpowiedzi na ważne pytania dotyczące ekologii i przyszłości naszej planety. Jeśli wciąż macie wątpliwości, czy Wasze eko działania i idea zero waste mają sens – koniecznie posłuchajcie tych podcastów!

Karolina Sobańska

Podcast Karoliny Sobańskiej to bardzo interesujące rozmowy o zdrowiu, ekologii, świadomym życiu i celebrowaniu codzienności. Wraz z zaproszonymi gośćmi, Karolina porusza zagadnienia dotyczące zero waste, holistycznego podejścia do zdrowia, diety roślinnej, etyki w przemyśle odzieżowym. Dużo mówi też o rozwoju osobistym, emocjach i samoakceptacji. Wszystkie rozmowy Karoliny oraz jej solowe podcasty są bardzo interesujące i inspirujące. Szczerze przyznam, że jest to mój ulubiony podcast!

Ważne odcinki podcastów z kanału Karoliny Sobańskiej o ekologii i zero waste:

Podcast Karoliny dostępny jest na Spotify, Youtube i iTunes.

Jest zielono

Podcast “Jest zielono” to pierwszy polski podcast o ekologii, zero waste i szeroko pojętym zielonym stylu życia. Autorką podcastu jest Agnieszka Zdunek, którą możecie znać z bloga Jestemzielona.pl.

Wszystkie podcasty z programu “Jest zielono” kręcą się w tematyce ekologii, naturalnej pielęgnacji, zero waste, życia blisko natury. Agnieszka porusza też tematy związane z życiem na wsi, opowiada o swoim projekcie Pracownia Boruja, recenzuje książki i prowadzi rozmowy z interesującymi gośćmi.

Ciekawe odcinki z podcastu Jest zielono o ekologii i zero waste:

Podcastu “Jest zielono” możecie wysłuchać m.in. na Spotify, iTunes i Youtube.

Muda Talks

Podcast “Muda Talks” prowadzony jest przez Annę Piętę i Martynę Sztabę. Każdy odcinek to rzetelna dawka wiedzy o ekologii, zero waste, zmianach klimatu i gospodarce obiegu zamkniętego. Autorki podcastu prowadzą niezwykle interesujące i przystępne rozmowy z wyjątkowymi gośćmi – pasjonatami natury, ekologii i życia.  Mówią o tym, jakie są największe zagrożenia, z którymi mierzy się nasza planeta i o tym, co możemy zrobić, aby im przeciwdziałać.

Odcinki podcastu o ekologii i zero waste z kanału “Muda Talks”, których polecam wysłuchać:

Podcast “Muda Talks” dostępny jest SoundCloud, iTunes, Spotify i Spreaker.

 

Simply Podcast – ekologia, środowisko, less waste, uważne życie

Simply Podcast to projekt Anny Bartnik, autorki bloga SimplyAnna.pl.  Ania jest z wykształcenia inżynierem ochrony środowiska, na swoim blogu sporo miejsca poświęca tematom związanym z less waste, ekologią i środowiskiem.

Ania dopiero zaczyna swoją przygodę z podcastingiem i nagrała dwa odcinki podcastu. Mam jednak nadzieję, że szybko pojawią się kolejne, bo podcast zapowiada się naprawdę ciekawie. A póki co, polecam Wam wysłuchanie dwóch pierwszych odcinków dostępnych na Soundcloud.com:

Zachęcam Was bardzo do tego, żebyście wysłuchali przynajmniej kilku z polecanych tu odcinków polskich podcastów o ekologii i zero waste. Zapewniam, że nie będzie to stracony czas i wiele na tym zyskacie. Jednocześnie ostrzegam, że podcasty bardzo wciągają, ale ich słuchanie nie jest w żaden sposób szkodliwe 🙂

A jeśli znacie polskie podcasty o ekologii i zero waste, o których nie napisałam w dzisiejszym wpisie, dajcie znać w komentarzu pod tym postem. Chętnie posłucham czegoś nowego! 

Olga

Cześć! Nazywam się Olga Pietraszewska i jestem autorką tego bloga. Interesuję się wszystkim, co jest związane z szeroko pojętą tematyką zdrowego stylu życia oraz naturalną pielęgnacją, której od kilku lat jestem wielką pasjonatką. Na blogu dzielę się swoją wiedzą i doświadczeniami związanymi z tą tematyką, chcąc w ten sposób zainspirować swoich czytelników do wprowadzenia zmian w ich życiu oraz trochę tę drogę ułatwić. Przy okazji staram się też stworzyć w tym miejscu przyjazną i miłą atmosferę, tak, żeby blog Make Happy Day był tym, na który chce się wracać.

Może Ci się spodobać

Pieczona owsianka z malinami i bananami przepis

Pieczona owsianka z malinami i bananami bez cukru

Cukrzyca ciążowa rozmowa o cukrzycy z dietetyczką

Cukrzyca ciążowa – przyczyny, diagnostyka, leczenie. Rozmowa z dietetyczką Kamilą Wrzesińską

Gozo – najpiękniejsza wyspa Archipelagu Maltańskiego

Podsumowanie miesiąca: listopad i grudzień 2019

3 thoughts on “Polskie podcasty o ekologii i zero waste”

  1. Muda Talks mi jakoś nie spasował, dużo zależy dla mnie od tonu i barwy głosu jednak, tak samo przy Karolinie Sobańskiej-jej głos uwielbiam ale nie mogłam znieść sposobu mówienia dwóch zaproszonych osób xD Za to Jest Zielono nie znałam i już zapisuje do podcastowje listy:) Aż trudno mi uwierzyć, że ja podcasty tak w ogóle odkryłam dopiero kilka miesięcy temu xD Dlatego sama jeszcze zbytnio nie mam nic co mogłabym Ci polecić ale jak tylko coś znajdę dam Ci znać:)

    1. Hej! Masz rację, że to, czy podcast przypadnie nam do gustu zależy m.in. od tonu i barwy głosu! Ja z tego powodu wiele podcastów porzuciłam już na początku 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close